• VIANOCE PRE STARKÝCH

• Milí rodičia, žiaci,

blížia sa Vianoce, najkrajšie obdobie roka, kedy sa väčšina ľudí snaží pamätať nielen na svoje potreby, ale aj na tých, ktorí to v živote majú o niečo ťažšie. Práve preto sme prišli s iniciatívou Vianoce pre starkých, ktorou chceme vyjadriť našu úctu a vďačnosť najstarším obyvateľom našej obce vo veku 80+ rokov. Touto cestou Vás chceme poprosiť o podporu našej aktivity, ktorej podstatou je zbieranie darčekov pre tieto osoby a ich následné odovzdanie žiakmi našej školy v týždni od 18.12.2023.

Čo je vhodným darčekom?

niečo sladké (čokoláda, keksíky, džús, výživa, cukríky, croissant, oblátky…)

niečo slané (tyčinky, chrumky, krekry…)

niečo hrejivé (káva, čaj, Caro, ponožky…)

niečo na krátenie dlhých chvíľ (veselé knihy, krížovky, osemsmerovky, časopisy…)

niečo vlastnoručne vyrobené/nakreslené (vianočná dekorácia, obrázok, pohľadnica s venovaním/prianím…)

niečo voňavé (mydlo, sprchový gél, šampón, krém na ruky/nohy/tvár, vlhčené servítky…)

Čo nie je vhodným darčekom?

Potraviny, ktoré podliehajú skaze, sú po záruke, otvorené, príliš veľké/ťažké, alkohol, peniaze, veci, ktoré boli nosené/používané, veci, ktorých sa niekto potrebuje zbaviť.

Aktivita je dobrovoľná a v prípade, že sa do nej rozhodnete zapojiť, prosíme Vás, aby ste priebežne prinášali do školy Vaše darčeky, najneskôr však do 7.12.2023. Následne z nich s deťmi pripravíme balíčky, ktoré žiaci jednotlivých tried pôjdu pred vianočnými prázdninami zaniesť domov ku dverám príbytkov najstarších obyvateľov. Pre radosť pridajú vianočnú koledu či báseň.

Veríme, že tento zámer prinesie radosť tak obdarovaným, ako aj darcom.

• ŠARKANIÁDA

• Pri príležitosti Dňa materských škôl sa 8. novembra 2023 uskutočnila pekná akcia. Deti spolu so svojimi rodičmi v poobedných hodinách na futbalovom ihrisku púšťali šarkany. V rámci spolupráce materskej školy a 1. ročníka základnej školy sa púšťania šarkanov zúčastnili aj prváci s rodičmi spolu s ich pani učiteľkou. Deti prišli v hojnom počte, na ihrisku však bolo dosť miesta pre všetkých. Napriek tomu, že nefúkal silný vietor a niektorým šarkanom sa nepodarilo vzlietnuť, deti si spoločnú akciu nadovšetko užili. Vyšantili sa a hlavne si pobehali na čerstvom vzduchu.

Veľkým spríjemnením bol bufet s občerstvením, ktorý zabezpečili ochotní rodičia z Rodičovského združenia pri ZŠ s MŠ Štefanov.Výťažok z predaja bol odovzdaný MŠ.

Všetkým rodičom, ktorí prispeli a podporili túto akciu, tiež rodičom, ktorí bufet zabezpečili, srdečne ďakujeme.

• iBOBOR

• V týždni od 6.-10.11.2023 sme sa zapojili do celoslovenskej informatickej súťaže iBobor. Súťaž je určená žiakom 2. - 9. ročníka, ktorí sa chcú otestovať v riešení úloh z oblasti informatiky.

V kategóriách Drobec, Bobrík, Benjamín a Kadet riešia úlohy zamerané na logiku, porozumenie informáciám, algoritmizáciu a matematické základy informatiky. Hlavným cieľom súťaže je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie.

Zo 63 zúčastnených žiakov bolo 20 úspešných riešiteľov. Najlepšie výsledky dosiahli Lukáš KudolániJonáš Kudoláni. Všetkým srdečne blahoželáme!

•  ÚRODA V NAŠOM SADE
          • ÚRODA V NAŠOM SADE

• Poslednú úrodu jabĺk z nášho sadu zozbierali žiaci ôsmej triedy a pripravili ochutnávku pre svojich spolužiakov zo všetkých tried. Počas prednášky Ing. Januškovej z Plantexu Veselé pri Piešťanoch sa dozvedeli, ako cestuje jabĺčko od kvietku až na náš stôl. Priblížila im celú prácu, ktorú v ich firme vykonávajú. Veríme, že odteraz si všetky deti budú viac vážiť školské ovocie, ktoré dostávajú k obedom.

• Základná škola s materskou školou Štefanov
        • Základná škola: 034/6537137 Riaditeľka školy Mgr. Zuzana Burdová: 0911 328101 Zástupkyňa riaditeľky Mgr. Jana Andelová: 0903 827840 Učtáreň: 034/6542703 Materská škola: 034/6537013 Školská jedáleň: 0949 726157
        • 906 45 Štefanov 329 Štefanov Slovakia
        • Školská jedáleň: SK62 5600 0000 0027 1637 3004