• ŠKOLSKÁ ŠPORTOVÁ OLYMPIÁDA

• Utorok 27. júna patril športu, pohybu a dobrej nálade. Školskú športovú olympiádu otvorili deviataci slávnostným ceremoniálom. Žiaci bojovali zo všetkých síl a vypotili zo seba tie najlepšie výkony. Najväčšími bojovníkmi boli tento rok Karin Grebečiová, Dominik Katina, Paulína Juračková, Jakub Khúla a Ondrej Mešťánek, ktorí získali najviac medailí. Všetkým žiakom patrí veľká pochvala za snahu, športové výkony a dodržiavanie disciplíny. Športu zdar!

• ÚČELOVÉ CVIČENIA

• Ako už býva zvykom, koncom školského roka sa uskutočnili v našej škole účelové cvičenia a didaktické hry. Hoci už neprebiehalo klasické vyučovanie, na vyučujúcich sa zmenili starší rovesníci zo 7., 8. a 9. triedy, ktorí primeraným spôsobom oboznámili mladších žiakov o zásadách bezpečného správania sa pri rôznych mimoriadnych situáciách. Ukázali im ako sa pripraviť na evakuáciu, rozpoznať jednotlivé signály, nasadiť si ochrannú masku, ako chrániť telo pred škodlivými látkami, postupovať v členitom teréne, spoznávali topografiu a značky na mapách, chlapci hasiči vysvetlili žiakom ako hasiť, ale aj ako bezpečne založiť oheň. Naše úspešné záchranárky naučili mladších ako ošetriť niektoré druhy poranení, privolať pomoc a vykonať kardio-pulmonálnu resuscitáciu.

• ČITATEĽSKÉ PIATKY

• Na záver školského roka by sme chceli vyhodnotiť školský projekt ČITATEĽSKÉ PIATKY. Za celý rok žiaci našej školy prečítali spolu 303 kníh. Z toho na 1. stupni 200 kníh a na 2. stupni 103 kníh. Najviac kníh na 1. stupni prečítali títo žiaci: Zuzka Vizváryová (3.A), Karin Grebečiová a David Chovančík (3.B), Martin Kondla a Oliver Polák (4. tr.). Z 2. stupňa najviac kníh počas prestávok a piatkov prečítali: Erika Šírová, Alexandra JurkovičováAmália Lukáčová z 5. triedy. Pričom E. Šírová dosiahla úžasný rekord – 14 prečítaných kníh. Ďakujeme všetkým čitateľom i pani učiteľkám. Veríme, že aj budúci školský rok si opäť vyučovanie spríjemníme čítaním. Prajeme Vám krásne prečítané leto!

• VÝLET - ZOO BRATISLAVA, 1. st.

• V stredu 14.6. sa vybrali žiaci 1. stupňa na výlet do ZOO v Bratislave. Pri spoznávaní zvieratiek nás sprevádzalo pekné slnečné počasie. Žiaci si výlet užili naplno.

• ZÁVEREČNÝ KONCERT  ŽIAKOV ZUŠ
          • ZÁVEREČNÝ KONCERT ŽIAKOV ZUŠ

• 15. júna sa uskutočnil v kultúrnom dome záverečný koncert žiakov ZUŠ pod vedením p. uč. Vávroviča a p. uč. Vávrovičovej. Skvelé výkony, od tých najmenších hudobníkov až po abolventov, diváci odmenili potleskom. Ďakujeme všetkým, ktorí prostredníctvom hudby robia tento svet krajším!

• VÝLET - BOJNICKÝ ZÁMOK, ZOO

• V stredu 7. 6. boli žiaci 5. a 6. ročníka pred školou skôr ako obyčajne. Čakala nás totiž dlhá cesta do Bojníc. Navštívili sme Bojnický zámok a zoologickú záhradu. I keď počasie nám veľmi neprialo, napriek tomu sme si odtiaľ odniesli veľa krásnych zážitkov. Samozrejme, nechýbalo ani občerstvenie a nákup suvenírov. A tak s plným bruchom a prázdnou peňaženkou, spokojní s úsmevom na tvári sme sa mohli vrátiť domov.

• DEŇ RODINY, VÝLET BRADLO, PIKNIK - MŠ

• Aj v našej škôlke je veselo. 25. mája na Deň rodiny sme športovali spolu so svojimi rodičmi. Na výlete sme sa 31. mája zoznámili s M. R. Štefánikom a na Deň detí nás p. učiteľky zobrali na piknik do prírody.

• DEŇ DETÍ

• Dňa 5. júna sme tradične oslávili Deň detí pripravenými aktivitami z dielne našich ôsmakov a deviatakov. Za splnenie úloh mohli deti získať žetóny, za ktoré si nakúpili v bufete. Tento deň nám spríjemnilo i Poľovné združenie Štefanov, ktoré pripravilo disciplíny, ako streľba z luku, praku, zo vzduchovky, chodenie na chodúľoch a poznávanie živočíchov, drevín, rastlín. Poľovníci a p. kuchárky navarili pre všetky deti chutný divinový guláš. Poďakovanie patrí predsedovi Poľovného združenia p. Sasinkovi, vedúcemu krúžku p. Ing. Cvečkovi, všetkým poľovníkom, ôsmakom, deviatakom, p. učiteľkám, p. kuchárkam za ochotu, čas a vynaložené úsilie.

• EXKURZIA - SEREĎ

• Medzinárodný deň detí strávili naši absolventi na cestách. Ráno vyrazili do Serede. Navštívili Múzeum holokaustu, kde si pozreli zaujímavé expozície. Vedľa v kasárňach organizoval 91. ženijný pluk Sereď Deň otvorených dverí. Deviataci si so záujmom pozreli dynamické a statické ukážky vojenskej techniky, ukážky zbraní, mohli sledovať boj zblízka i štart vtruľníka. Sereď im ponúkla aj ďalšie prekvapenie v podobe návštevy podnikovej predajne Sedita. Počasie nám prialo, takže sme si užili skvelý deň.

• Základná škola s materskou školou Štefanov
        • Základná škola: 034/6537137 Riaditeľka školy Mgr. Zuzana Burdová: 0911 328101 Zástupkyňa riaditeľky Mgr. Jana Andelová: 0903 827840 Učtáreň: 034/6542703 Materská škola: 034/6537013 Školská jedáleň: 0949 726157
        • 906 45 Štefanov 329 Štefanov Slovakia
        • Školská jedáleň: SK62 5600 0000 0027 1637 3004