V utorok 6. 12. 2022 síce nestál pred oknom, za oknom Mikuláš, no našich žiakov tam čakali dva autobusy. Cesta za kultúrou mohla začať. Navštívili sme Slovenské národné divadlo v Bratislave. Na umelecké predstavenie s názvom „Nebojsa“ sa deti veľmi tešili. Ich radosť sa znásobila, keď pod zasneženými končiarmi Tatier sa stretli s Cisárom a jeho novými šatami, no tiež s princeznou na hrášku či so zákernou a prefíkanou Strigou macochou. Niektorí so zatajeným dychom sledovali ako Nebojsa odišiel z domu, aby zistil, čo je strach. Pri svojom putovaní stretol dvanásť mesiačikov a Marušku. V závere sa Nebojsa konečne začal báť a my sme sa báť prestali, pretože láska Marušky a Nebojsu prekonala aj tie najtemnejšie prekážky. Žiaci na divadelných doskách spoznali viacerých hercov, napr. Richarda Autnera, Janu Kovalčikovú, Moniku Hilmerovú či Ivana Vojteka. Domov sme sa vracali spokojní s príjemným umeleckým zážitkom.