Viete si predstaviť koniec školského roka bez tradičného koncoročného výletu? Mnohí určite nie. A veru, ani ja nie. No a túto radosť sme dopriali dňa 21. 6. i my našim žiakom 1. stupňa ZŠ. Program dňa bol bohatý. Ale pekne po poriadku.
Autobus nás ráno odviezol do Trnavy. Po krátkej prehliadke Trojičného námestia sme sa pobrali do Divadla Jána Palárika, kde sme zhliadli príbeh francúzskeho spisovateľa Antoina de Saint-Exupéryho „Malý princ.“ Bol to krásny emotívny príbeh úprimnej a krehkej bytosti- Malého princa, ktorý prišiel zo vzdialených svetov, aby nám vyjavil svoje tajomstvá. Ukázal nám, v čom spočíva prosté šťastie a nabádal nás k priateľstvu. Odmenou hercom a predovšetkým Malému princovi bol dlho neutíchajúci potlesk detí i učiteľov.
Ďalšou časťou nášho výletu bola prehliadka Mestskej veže. Na dosiahnutie jej cieľa sme museli zdolať 143 schodov. Vo výške 29 m sme mali naše krajské mesto ako na dlani.
Poslednou zastávkou bol McDonald´s, kde sme si dopriali občerstvenie, oddych i zábavu. Počasie nám po celý deň prialo a my sme si tento deň užívali v šťastí a radosti.
Príjemne unavení a plní zážitkov sme sa vracali domov k svojim rodičom.
PaedDr. Jaroslava Juráňová