17. novembra sme si spoločne pripomenuli, aké dôležité je žiť v krajine, kde môžeme slobodne rozhodovať a vyjadrovať svoje názory. Sloboda nie je samozrejmosť, a práve preto má tento deň pre nás veľký význam. Na chvíľu sme sa i my preniesli späť do obdobia, kedy sa žilo, fungovalo aj obliekalo úplne inak. Žiaci prišli oblečení v štýle 80. rokov a celý deň sa im venovali deviataci. V rámci rovesníckeho vzdelávania sa mladší žiaci dozvedeli, prečo je dôležitý dátum 17. november a aký bol život v socializme. Mali možnosť pozrieť si výstavu spomienkových predmetov z tohto obdobia. Rovnako sa zoznámili s hudbou, módou, filmami či rozprávkami tej doby, vyskúšali si, ako sa kedysi nakupovalo a vyrobili si aj vlastné transparenty. Spoločne sme si zaspomínali na minulosť a uvedomili si, akú hodnotu má sloboda dnes.